Zdrowa pielęgnacja stóp

Wiele osób boryka się z problemem, jakim są pęcherze na stopach. Bolące bąble są utrapieniem. Powodują dyskomfort i problem z doborem obuwia. Skąd one się biorą i jak im zapobiec?

Pęcherze dokuczają przede wszystkim osobom z wrażliwą skórą. Jednak często bagatelizujemy tak ważną kwestię, jak dobór obuwia. Zbyt ciasne obuwie, wykonane z syntetycznych, nie przepuszczających powietrza materiałów jest niebezpieczne dla naszych stóp. Pojawiają się na nich otarcia i odparzenia, które później trudno usunąć. Na rynku dostępne są plastry na pęcherze. Chronią one uszkodzoną skórę – stanowią swoistą barierę pomiędzy butem a skórą. Plaster leczy pęcherze i zapobiega zakażeniom ranki oraz ponownym obtarciom. Jest to duże udogodnienie dla osób z halluksami, które są jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia skóry. Na rynku dostępne są plastry wielu firm, między innymi plastry Compeed. Mają one różne rozmiary i kształty, dzięki czemu można je przykleić na wielu miejscach na stopie. Plastry na pęcherze to przydatna rzecz, jednak warto zadbać o stopy kompleksowo.

Robienie peelingu raz na tydzień oraz moczenie stóp w wodzie z solą odświeża stopy. Lepiej wchłaniają one krem i są wypoczęte. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego obuwia – najlepiej, żeby wykonane było ze skóry i nie uciskało nigdzie. Źle dobrane buty są szczególnie niebezpieczne dla osób ze schorzeniami, między innymi cukrzycą. Jednak każdy z nas powinien zainwestować w dobre buty – stopy mamy tylko jedne i muszą one nas nosić przez całe życie!
Powinniśmy unikać przemaczania butów i dopasowywać rodzaj obuwia do pogody. Nie wolno narażać się na odmrożenia i chodzić w butach z cienką podeszwą w zimę. Latem warto nosić sandały i obuwie, które oddycha, dzięki czemu stopy nie są narażone na odparzenia i otarcia.

Na rynku są również inne produkty pielęgnujące stopy, między innymi kremy usuwające zrogowaciałą skórę. Dzięki stosowaniu ich problem pękających pięt znika. Możemy także kupić plastry na zrogowacenia, które zmiękczają skórę. Szeroki wybór produktów pozwala o kompleksowe zadbanie o wygląd i kondycję stóp. Regularne dbanie o stopy i stosowanie produktów przeznaczonych do ich pielęgnacji pozwala na uniknięcie bólu w przyszłości. Łatwiej zapobiegać niż leczyć. Jednak nawet jeśli problem z pęcherzami czy bólem się pojawi, trzeba pamiętać, że mamy wybór produktów, które pomogą nam w szybkim pozbyciu się problemu. Zaletą produktów do stóp jest to, że pomagają już w przeciągu jednej doby. Dbanie o stopy powinno stać się naszym nawykiem.

http://www.compeed.pl/ochrona-stop

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa